II wyjazdowa sesja studentów Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu w Ritex Logistics

Już po raz drugi odwiedziła nasze centrum logistyczne grupa studentów z Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Uczestnicy wyjazdu studyjnego mieli okazje zapoznać się jak w praktyce wyglądają procesy magazynowe oraz organizacja transportu na przykładzie funkcjonującego centrum logistycznego Ritex Logistics w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dziękujemy bardzo za wizytę i zapraszamy ponownie w styczniu 2019.

Ritex na International Christmas Evening 2018 we Wrocławiu

Na zaproszenie izby British Polish Chamber of Commerce Ritex Logistics weźmie udział w tegorocznym International Christmas Evening 2018, który odbędzie w środę 12 grudnia 2018 w Hotelu Sofitel we Wroclawiu. International Christmas Evening to jedno z najbardziej ekskluzywnych wydarzeń networkingowych nie tylko we Wrocławiu ale również w regionie, które pozwala na efektywną integrację managerów firm zrzeszonych w międzynarodowych izbach, ich klientów, partnerów biznesowych i firm zaprzyjaźnionych. Podczas tegorocznej edycji pojawi się ponad 250 gości z całego Dolnego Śląska jak i zagranicy. Serdecznie dziękujemy Pani Ilonie Chodorowskiej za przesłane zaproszenie!

Reportaż legnickiej Dami TV "Strefa Twoich Możliwości"

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka reportażu Legnica Dami TV pt.:"STREFA TWOICH MOŻLIWOŚCI" i wywiadem z gościem programu Arkadiusz Zurek Dyrektora Generalnego Instytut INTL i Managerem Projektu Ritex Logistics, który jest partnerem Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego (DKL) i jednocześnie liderem grupy logistycznej w tymże klastrze przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wywiad na youtube

Ritex Logistics na VI Targach Pracy we Wrocławiu

Dnia 21 listopada 2018 r. w siedzibie Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbyła się kolejna VI edycja Targów Pracy. Studenci tłumnie przybyli na spotkanie z wystawcami, a także uczestniczyli w spotkaniach indywidualnych z przedstawicielami firm. Wśród wystawców po raz pierwszy zaprezentował się również Ritex Logistics ze swoją bardzo szeroką ofertą zatrudnienia w niedawno otwartym intermodalnym wielofunkcyjnym centrum logistycznym w Gniewomierzu pod Legnicą. Od bieżącego roku Ritex Logistics rozpoczął współpracę z Międzynarodową Wyższą Szkoła Logistyki i Transportu i oferuje m.in. wyjazdy studyjne dla studentów uczelni aby zapoznać się z codzienną pracą magazynu jak również praktyki w ramach studiów dualnych, oraz oczywiście dla absolwentów. Dziękujemy bardzo za duże zainteresowanie naszym stoiskiem i zapraszamy wszystkich chętnych kandydatów do współpracy!

Ritex Logistics goes global!

Ritex Logistic wziął udział w międzynarodowej konferencji 11th Global Supply Chain and Logistics Summit Dubai 2018. Przez cały dzień 28 listopada br. w Crowne Plaza Dubai ponad 120 delegatów z całego świata dyskutowało o wyzwaniach logistyki XXI wieku. W tym roku po raz pierwszy na forum zaprezentował się także Ritex Logistic wspólnie z Instytut INTL, którzy wystąpili razem podczas panelu Artificial Inteligence, gdzie zaprezentowano największy w historii firmy projekt "Pracital use of drones in logistics on the examples of Ritex Intermodal Logistics Research and Development Center in Legnicka Special Economic Zone". Serdecznie dziękujemy dla Teslog w osobie Pana Tomasza Sączka oraz OptiBuy reprezentowanego przez Mateusza Borowieckiego za wsparcie i wspólne poprowadzenie panelu oraz specjalne podziękowania dla Pana Shashi Shekhar Chairman & Founder Supply Chain and Logistics Group (SCLG) za dostrzeżenie dotychczasowych osiągnięć Ritex Logistic i Instytut INTL w zakresie praktycznego wykorzystania dronów w logistyce oraz zaproszenie na to wielkie wydarzenie!

Gala Finałowa Symbol 2018

W piątek 23 listopada 2018 odbyła się uroczysta Gala Finałowa Symbol 2018. Przedstawiciele kilkudziesięciu firm i instytucji z całego kraju zgromadziło się w Hotelu Monopol w Katowicach, aby odebrać zdobyte tytuły w ósmej już edycji programu Symbol. Gala wręczenia Symboli jest wisienką na torcie całorocznego programu, który ma na celu pod czujnym okiem eksperckiej kapituły wyłonienie i nagrodzenie najlepszych i najciekawszych firm, których osiągnięcia zasługują na miano symbolicznych. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się Ritex Logistic, który otrzymał nagrodę w kategorii transport i logistyka za otwarcie w tym roku swojego Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo - Rozwojowego w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Otwarcie gali uświetniło wystąpienie Mateusza Grzesiaka z prezentacją o strategii i rodzajach przywództwa. Natomiast artystyczną gwiazdą wieczoru był Stanisław Soyka, który swoim lirycznym głosem nadał wieczorowi magicznego charakteru. Patronatem honorowym Galę Symbol 2018 objęli: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Serdecznie dziękujemy Kapitule Programu Symbol za przyznane wyróżnienie oraz Redaktorowi Naczelnemu "Monitora Biznesu" Panu Jakubowi Lisieckiemu za zaproszenie.

I wyjazdowa sesja studentów Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu w Ritex Logistic

Dnia 29 października 2018 r. centrum logistyczne Ritex w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odwiedziła grupa studentów z Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Ta pierwsza wyjazdowa sesja była możliwa dzięki ścisłej współpracy firmy Ritex z uczelnią. Głównym celem wizyty było przybliżenie studentom codziennej pracy i operacji jakie zachodzą w centrum logistycznym oraz zapoznanie ich z wdrożonymi innowacjami usprawniającymi wewnętrze i zewnętrzne procesy, w tym m.in. z wykorzystaniem dronów do ochrony perymetrycznej obiektu czy przeprowadzania inwentaryzacji towarów na regałach wysokiego składowania. Dziękujemy za owocne spotkanie i mamy nadzieję, że nabyta praktyczna wiedza będzie procentować. Kolejne spotkanie ze studentami już niebawem, serdecznie zapraszamy do nas!

Konferencja „MAGAZYNY I CENTRA DYSTRYBUCYJNE TERAZ I W PRZYSZŁOŚCI” już za nami!

Dnia 25 października 2018 Ritex Logistic wziął udział w konferencji „MAGAZYNY I CENTRA DYSTRYBUCYJNE TERAZ I W PRZYSZŁOŚCI”, która odbyła się w Hotelu Mercure we Wrocławiu. Organizator wydarzenia agencja QBusiness.pl - Biznesowy Serwis Informacyjny zaprosiła ponad 120 gości na już drugie w tym roku spotkanie biznesowe dedykowane rynkowi magazynowo- przemysłowemu i logistyce. W części merytorycznej eksperci z branży reprezentujący m.in. Axi Immo, Metroplan i Panattoni Europe omówili m.in. aktualną sytuację na rynku oraz perspektywy i trendy w rozwoju obiektów magazynowych i centrów logistycznych. A także udział zaawansowanych technologii w nowo powstających centrach logistycznych, dalsze perspektywy rozwoju dróg i ich wpływ na lokalizację nowych inwestycji magazynowych, trudności w dystrybucji towarów w dużych miastach i wyzwania rynku pracy oraz nową ustawą o funkcjonowaniu stref ekonomicznych, jak może wpłynąć na lokalizację przyszłych inwestycji. Część merytoryczna zakończyła się bankietem na którym uczestnicy konferencji mogli podczas bezpośrednich rozmów podsumować poruszone tematy. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na pierwszą połową kwietnia 2019 roku. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy dla Pana Leszka Kuna za zaproszenie na to wydarzenie.

Ritex Logistics Laureatem tytułu Symbol 2018

Ritex Logistics laureatem tytułu Symbol 2018 w kategorii Transport i Logistyka! Decyzją Kapituły Programu tytuł „Symbol 2018” reprezentowanej przez Przewodniczącego Pana Henryka Warkocza z TÜV Nord Polska oraz Redaktora Naczelnego Monitora Biznesu Pana Jakuba Lisieckiego przyznano dla Ritex to zaszczytne wyróżnienie. Wielka gala na której będzie wręczana ta nagroda odbędzie się 23 listopada 2018 w Hotelu Monopol w Katowicach. Patronem medialnym tego wydarzenia jest właśnie Monitor Biznesu, który wraz Monitorem Rynkowym jako niezależne dodatki ukazują się na łamach dziennika Rzeczpospolita. Dlatego też, serdecznie zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Redaktora Dariusza Łakomskiego, który ukazał się 7 listopada 2018 roku pt.: „Drony i logistyka” na temat niedawno otwartej nowej inwestycji centrum logistycznego Ritex w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

XXV Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm.

W dniu 24 października 2018 w Szklarskiej Porębie odbyła się kolejna, tym razem jubileuszowa XXV edycja Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm. Na zaproszenie organizatora Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wzięli również udział przedstawiciele Ritex Logistics. To cykliczne już wydarzenie wpisało się na trwale w krajobraz świata biznesu Dolnego Śląska. Jest to największa giełda kooperacji w całym regionie. Forum to spotkanie przedstawicieli m.in. takich branż jak: motoryzacyjna, elektroniczna, energetyczna, budowa maszyn i urządzeń, elektrotechniczna, inżynieria środowiska, logistyczna, oraz IT. Tegoroczna rocznicowa edycja, okazała się rekordowa. Przybyło aż 160 firm z Polski, Czech i z Niemiec a także reprezentanci szczebla rządowego tych Państw. Tematem przewodnim tegorocznego Forum była „Kultura innowacyjna – drogą do sukcesu na rynkach zagranicznych”. Panel poświęcony był współpracy przedsiębiorstw ze światem nauki. Na zakończenie obrad podczas giełdy kooperacji w ciągu niespełna trzech godzin odbyło się blisko 400 spotkań B2B. Serdecznie zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia na relacja oraz katalog.

Ritex na Kongresie BVL International w Berlinie.

Od 5 lat Ritex Logistics jest członkiem największego stowarzyszenia logistycznego na świecie BVL International w Bremie. Na zaproszenie Zarządu BVL International w dniach 17-19 października 2018 wziął udział w dorocznym kongresie tej organizacji, który odbył się w Hotelu Intercontinental w Berlinie. Tegoroczna 35 już edycja miała wyjątkowy charakter z okazji okrągłego jubileuszu zarówno samego kongresu jak i 40 rocznicy powstania tej organizacji, która skupia 11 000 członków na całym świecie. Podczas 3 dni konferencji wystąpiło 120 prelegentów a tematem przewodnim kongresu było „Digitalization meets Reality” i wszystkie wzywania związane z postępującą rewolucją przemysłową 4.0 oraz nowymi wyzwaniami jakie niesie to dla logistyki, dystrybucji i całego łańcucha dostaw tj. automatyzacją i robotyzacją. Serdecznie zapraszamy do naszej relacji z tego wydarzenia.

Relacja z udziału Ritex Logistics Top Transport Europe 2018

W dniach 16-18 października 2018 Ritex Logistics wziął udział w największym wydarzeniu branży TSL we Francji Top Transport Europe 2018, które odbyło się w Palais du Pharo w Marsylii. Jest to cykliczna, coroczna impreza adresowana przede wszystkim do firm z logistyki morskiej i transportu drogowego. Tym roku na 27 edycję tych targów przybyło 180 wystawców i 220 operatorów logistycznych z całej Europy, przeprowadzono 3 konferencje branżowe oraz 7 paneli eksperckich a także odbyto ponad 7 500 sesji bezpośrednich spotkań B2B między uczestnikami tego wydarzenia. Ritex Logistcs jako jedyna firma z Polski wystawił się ze stoiskiem, na którym zaprezentowano dopiero co otwartą we wrześniu br. nową inwestycję nowoczesnego centrum logistycznego w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia skrótu relacji na youtube

VI spotkanie Grupy Logistycznej Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego w Wałbrzychu.

W minioną środę 17 października 2018 odbyło się już drugie w tym roku oraz ogółem szóste spotkanie Grupy Logistycznej Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego przy Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., której liderem jest Ritex Logistic. W pierwszej części spotkania wizytę studyjną do firmy Faurecia Wałbrzych S.A., podczas której uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć innowacyjne rozwiązania wpływające na optymalizacje pracy logistyki i produkcji firmy. Natomiast podczas drugiej części grupa przeniosła się do siedziby Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” przy ul. Uczniowskiej 16 również w Wałbrzychu, gdzie eksperci z firmy Faurecia odpowiadali na pytania zebranych gości a następnie dr Agnieszka Tubis i dr Anna Jodejko z Politechniki Wrocławskiej zaprezentowały projekt realizowany w ramach grupy roboczej stowarzyszenia ESReDA. Celem projektu jest dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat odporności na zakłócenia i stanu bezpieczeństwa w funkcjonujących łańcuchach dostaw, a także opracowanie nowej metody pomiaru oraz oszacowania charakterystyk odporności i bezpieczeństwa łańcucha dostaw z uwzględnieniem specyfiki wybranych sektorów. Nasza Grupa Logistyczna została powołana 2 lata temu i jest dobrowolnym i nieodpłatnym zrzeszeniem firm i instytucji z Dolnego Śląska, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przystąpienia w nasze szeregi do dzielenia się wiedzą i swoimi doświadczeniami w logistyce.

Misja gospodarcza holenderskiej minister infrastruktury i gospodarki wodnej Pani Cory van Nieuwenhuizen w Kątach Wrocławskich.

W imieniu rządu Królestwa Niderlandów holenderski minister infrastruktury i gospodarki wodnej Pani Cora van Nieuwenhuizen z partnerami projektu "Linked by rail" oraz Schavemaker Logistics & Transport otworzyła konferencję „Rail is Future”, która odbyła się 9 października 2018 w Kątach Wrocławskich. Ritex Logistic wraz ze swoim partnerem Instytut INTL również wzięli udział w tym wydarzeniu, które objęło mi.in. tematy najlepszych praktyk w transporcie intermodalnym, perspektywy rozwoju tego typu transportu na kolejne lata jak i dalszej przyszłości europejskiej polityki transportowej. Wizyta Pani minister była początkiem kilkudniowej podróży holenderskiej delegacji z misją gospodarczą w Polsce oraz utworzeniem bezpośredniego połączenia kolejowego z Polski do Holandii, które symbolicznie zostało dokonane właśnie w terminalu Schavemaker - Wrocław w Kątach Wrocławskich. Dziękujemy bardzo Panu Przemek Zemla za zaproszenie na tą uroczystość!

Rozpoczęcie współpracy Ritex Logistics z Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu

W sobotę 6 października 2018 Ritex Logistic uczestniczył w uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego w Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, która odbyła się w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Po powitaniu zebranych gości i zaprzysiężeniu nowych studentów wykład inauguracyjny poprowadził prof. Richard Wilding z Cranfield School of Management na temat pt. :"Przyszłość Logistyki: Wyzwania i Możliwości". Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu począwszy od roku akademickiego 2018/2019 będzie aktywnie współpracować i prowadzić praktyki dla studentów studiów dualnych w wielofunkcyjnym centrum logistycznym Ritex w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. To wielkie wyróżnienie dla Ritex, serdecznie dziękujemy dla Pana Rektora Marcina Pawęski za powierzone zaufanie oraz zaproszenie na sobotnią uroczystość!

Misja firm z Luksemburga i Nadrenii Palatynatu

W dniach 25 – 28 Września 2018 Dolny Śląski i Opolszczyznę odwiedziła delegacja przedstawicieli władz samorządowych, instytucji otoczenia biznesu i przedsiębiorców z Wielkiego Księstwa Luksemburg oraz Nadrenii Palatynatu. Na zaproszenie Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii, Enterprise Europe Network i Politechniki Wrocławskiej Ritex Logistic wziął udział w spotkaniu B2B organizowanym w ramach misji gospodarczej firm z Wielkiego Księstwa Luksemburg oraz Nadrenii Palatynatu do Województw Dolnośląskiego i Opolskiego, które obyło się w dniu 26 września 2018 w Radisson Blu Hotel przy ul. Purkyniego 10 we Wrocławiu. Była to doskonała okazja dla polskich firm na wymianę doświadczeń i nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych. Dziękujemy bardzo Panu Dr inż. Marcinowi Jabłońskiemu z Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii przy Politechnice Wrocławskiej za zaproszenie na to wydarzenie.

Ritex w Gazecie Legnickiej

Serdecznie zapraszamy do lektury ubiegłotygodniowego wydania Gazety Legnickiej i artykułu Redaktor Pani Magdaleny Czekajło pt.: „Pod Legnicą załoga i drony ramię w ramię” który ukazał się 27 września 2018 na temat niedawno otwartej inwestycji Ritex Logistics w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Reportaż Dami TV z otwarcia Centrum Logistycznego Ritex

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia reportażu Pani Marzeny Machniak z otwarcia Centrum Logistycznego Ritex, który w czwartek 27 września br. opublikowała legnicka stacja Dami TV

Relacja z wrocławskiego spotkania „Back to Business 2018”

W miniony czwartek 20 września 2018 Ritex Logistic wziął udział na tradycyjnym spotkaniu „Back to Business 2018”, które odbyło się w Hotel Radisson we Wrocławiu. Tematem przewodnim było finansowanie rozwoju firm a w drugiej części spotkania B2B między uczestnikami wydarzania. W tym roku przybyło ponad 100 gości, prezesów, menedżerów zarządzających, właścicieli firm i przedsiębiorców. Zgromadzonych gości przywitał Pan Leszek Kun, właściciel agencji informacyjnej QBusiness Media, która była organizatorem wydarzenia. Podczas tegorocznej edycji spotkania głównymi partnerami wydarzenia były Europejski Fundusz Leasingowy SA, Grupa TEAM, Metropolitan Investment, Bouygues Immobilier Polska, firma doradcza Olesiński i Wspólnicy, DOM.developer, Poland Sotheby’s International Realty, Grupa Zakupowa Horeca GGZ i Willa Win. Patronami honorowymi całej imprezy byli Loża Dolnośląska Business Centre Club oraz Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu. Rektor uczelni Pan Marcin Pawęska, przedstawił nowy kierunek studiów podyplomowych "Zarządzanie łańcuchem dostaw w przemyśle motoryzacyjnym", które od października br. uczelnia będzie m.in. prowadzić wspólnie z Ritex i partnerami z Instytut INTL.

Ritex w wrześniowym wydaniu Manager Floty

Zapraszamy do lektury wywiadu Redaktora Naczelnego Piotra Wielgusa Menadżer floty z Waldemarem Michałowskim właścicielem Ritex Logistics pt. „Z otwartą głową”, który ukazał się we wrześniowym wydaniu tego miesięcznika.

Ritex Logistic sponsorem Dożynek Gminnych w Gmina Legnickie Pole

Ritex Logistic sponsorem Dożynek Gminnych w Gminie Legnickie Pole. Tegoroczne Dożynki Gminy Legnickie Pole obyły się 15 września br. w Raczkowej. Organizatorami gminnego święta plonów byli: Gmina Legnickie Pole, GOKiS w Legnickim Polu, Sołectwo Raczkowa oraz OSP Raczkowa. Wspólnie świętowali rolnicy, mieszkańcy z Gminy Legnickie Pole jak i okolicznych miejscowości oraz inwestorzy zakładów znajdujących się na terenie gminy. Oprócz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jako gość honorowy zaproszenie również otrzymał Ritex, który identyfikuje się z lokalną społecznością i bierze udział właśnie w takich wydarzeniach jak to dożynkowe święto rolników a związanych z życiem mieszkańców gminy, gdzie niedawno ulokował swoją inwestycję i jednocześnie nową siedzibę. Oprócz wsparcia finansowego udzielonego dla organizatorów Dożynek Ritex otrzymał również symboliczną koszulkę od Klubu Sportowego Orzeł Mikołajowice, którego sponsorem głównym jest od tego roku. Serdecznie dziękujemy dla władz klubu, trenera i całej drużyny za tą niespodziankę. Od wczoraj sprezentowana koszulka wisi na honorowym miejscu w naszym centrum logistycznym w Gniewomierzu!

Opracowanie strategii dywersyfikacji i rozszerzenia świadczonych usług firmy – zapytanie ofertowe.

W związku z udziałem w ramach projektu pt. „Granty na usługi doradcze dla MSP z obszaru Legnicko-Głogowskiego”, projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE „RITEX” WALDEMAR MICHAŁOWSKI zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na usługę doradczą „Opracowanie strategii dywersyfikacji i rozszerzenia świadczonych usług firmy PHU Ritex Waldemar Michałowski”. Więcej szczegółów dla potencjalnych oferentów w zapytaniu ofertowym poniżej.

Otwarcie wielofunkcyjnego centrum logistycznego Ritex.

Najważniejsze wydarzenie w historii Ritex Logistics już za nami! Po 3 latach projektów, przygotowań i samej budowy wczoraj we wtorek 11 września 2018 o godz. 12:00 nastąpiło wielkie otwarcie centrum logistycznego Ritex w Gniewomierzu pod Legnicą. Na tą długo oczekiwaną chwilę przybyło ponad 200 gości zarówno z kraju jak i za granicy. Na ceremonię otwarcia przybyli Wójt Gmina Legnickie Pole Pan Henryk Babuśka, Członek Zarządu Powiatu Legnickiego Kazimierz Burtny, Zarząd Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i reprezentujący go Wiceprezes Pan Adama Babuśka, Pan Curtis Domberg, który przyjechał na naszą uroczystość specjalnie aż z Bremy jako przedstawiciel Zarządu Niemieckiego Federalnego Stowarzyszenia Logistycznego - BVL International, z którym Ritex współpracuje od ponad 5 lat, Zastępca Prezydenta Miasto Legnica Krzysztof Duszkiewicz, Pan Adam Kalisza z Pracowni Architektów Remer w Krakowie oraz Marek Mazur z PND Polska - projektanci naszego centrum logistycznego, Zarząd Trasko Invest Sp. z o.o. tj. nasz Generalny Wykonawca całej inwestycji, reprezentowany przez Panów Łukasza Waliszewskiego i Waldemara Sieradzkiego, a także samorządowcy z całego Dolnego Śląska, wykładowcy wyższych uczelni, menadżerowie okolicznych firm oraz bardzo wielu innych gości. Ukończone centrum logistyczne jest jednym z najbardziej innowacyjnych, jakie powstały w ostatnim czasie, ponieważ wykorzystano przy jego budowie szereg proekologicznych rozwiązań i nowych technologii. Będzie to również pierwszy tak duży obiekt wielkopowierzchniowy w Polsce i jeden z nielicznych na świecie, gdzie codzienne procesy logistyczne będą wspierać nasi powietrzni pomocnicy a mianowicie drony Ritex. Również sama wstęga do przecięcia przyleciała naszym dronem. Zza ogromnego ekranu wyłonił się dron, zawisł na chwilę ponad sceną, a potem dostarczył prowadzącemu wydarzenia przesyłkę z czerwoną wstęgą. A Pan Waldemar Michałowski – właściciel i jednocześnie Prezes Grupy Ritex otrzymał od Redaktora Naczelnego Monitora Biznesu przy dzienniku Rzeczpospolita Pana Dariusza Łakomskiego nagrodę „Symbol Transportu i Logistyki 2018”, która ukoronowała na koniec uroczystości wielki sukces Ritex jakim było otwarcie wielofunkcyjnego centrum logistycznego w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Serdecznie zapraszamy do fotogalerii z tego wydarzenia.

Budowa wielofunkcyjnego centrum logistycznego Ritex zakończona!

Budowa wielofunkcyjnego centrum logistycznego @Ritex Logistics w @Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zakończona! Już za tydzień 11 września 2018 o godz. 12:00 wielkie otwarcie, serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego filmu!

Firmowy wyjazd integracyjny do Kołobrzegu

W dniach 16-17 czerwca 2018 odbył się kolejny wyjazd naszej firmy Ritex Logistic Operator. Tym razem wybraliśmy się nad morze do Kołobrzegu. Spędziliśmy miło i aktywnie czas podczas paintballu oraz spływu pontonowego rzeką Parsęta, spaceru po molo i wizycie w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. Dziękujemy bardzo naszemu Szefowi Waldemarowi Michałowskiemu za wyjazd integracyjny!

Filmowa relacja z placu budowy ILCBR Ritex odcinek 6

Budowa inwestycji Ritex już na ostatnim prostej. Już niebawem 11 września 2018 nastąpi wielkie otwarcie Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo Rozwojowego na terenie LSSE w Legnickim Polu!

Zaproszenie Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu

Kolejne wielkie wyróżnienie dla Ritex Logistic Operator! Otrzymaliśmy zaproszenie z Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu od Pani Konsul Sabine Haake na Sommergrill, który odbędzie się 20 czerwca w ogrodach Konsulatu przy ul. Strzelców Bytomskich 11 w Opolu. To tradycyjne spotkanie letnie jest doskonałą okazją do spotkań B2B ludzi świata biznesu, samorządowców oraz instytucji kulturalnych. Ritex Logisticsa Operator będzie brał udział w tym wydarzeniu po raz pierwszy. Serdecznie dziękujemy Pani Konusul za zaproszenie.

Kongres CILT International we Wrocławiu

W dniach 3 – 6 czerwca 2018 roku po raz pierwszy w Polsce we Wrocławiu odbył się światowy Kongres CILT International - The Chartered Institute of Logistics & Transport skupia w swych kręgach ponad 33 000 członków z ponad 100 krajów, głównie praktyków logistyki i transportu. CILT został utworzony w 1919 roku Wielkiej Brytanii, gdzie jego Patronem jest Jej Królewska Wysokość księżniczka Anna Mountbatten-Windsor. Ta prestiżowa międzynarodowa organizacja ma już prawie 100 letnią historię, ale w Polsce jej członkowie spotykają się po raz pierwszy. O możliwość zorganizowania kongresu ubiegali się także pretendenci CILT z Australii, Irlandii i Nigerii, jednak Zarząd CILT na miejsce kongresu w 2018 roku wybrał Wrocław, który został wybrany na lokalizację tego prestiżowego wydarzenia z uwagi na jego silne walory gospodarcze oraz wysoką jakość kadr związanych z branżą logistyki i transportu. W tym roku wiodącymi tematami Międzynarodowego Kongresu CILT 2018 były kwestie dotyczące Połączenia Europy Środkowej i Wschodniej ze światem oraz Rewolucji w Pojazdach Elektrycznych i jej wpływie na logistykę. Do Wrocławia zjechało ponad 300 logistyków z całego świata, w tym między innymi przedstawiciele Ritex Logistic Operator. Honorowym patronatem objął to wydarzenie Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Dziękujemy bardzo dla Pana Marcina Pawęski - organizatora i jednocześnie Rektora Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu za zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji Kongresu CILT we Wrocławiu.

Spotkanie grupy roboczej Business Improvement Programmes

Ritex Logistic Operator na zaproszenie British Polish Chamber of Commerce wziął udział w spotkaniu grupy roboczej Business Improvement Programmes ds. produkcji a skierowanego do różnych sektorów przemysłu, aby dzielić się spostrzeżeniami i najlepszymi praktykami w celu poprawy jakości, zmniejszenia ilości odpadów i zużycia energii oraz podniesienia zaangażowania pracowników. Spotkanie połączone z praktyczną sesją warsztatową odbyło się w fabryce Klöckner Pentaplast LINPAC Packaging Production Sp.z o.o. zakład w Bukowicach pod Brzegiem Dolnym dnia 11 maja 2018. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie dla Pani Dyrektor Ilony Chodorowskiej z Brytyjsko Polskiej Izby Handlowej oraz całemu zespołowi za Klöckner Pentaplast LINPAC za organizację tego wydarzenia!

Filmowa relacja z Dni Otwartych na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu 21.04.2018

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z Dni Otwartych dla studentów, które odbyły się w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu dnia 21 kwietnia 2018. Podczas tego wydarzenia zostały zaprezentowane możliwości dronów Ritex oraz projektu ich praktycznego wykorzystania w logistyce. Niniejszy film został zmontowany m.in dzięki materiałom nakręconym z pokładu naszych dronów. Serdecznie dziękujemy dla uczelni za zaproszenie a młodych pasjonatów dronów i logistyki zachęcamy do współpracy z nami!

Otrzymaliśmy zaproszenie na Sommerfest

Kolejne wielkie wyróżnienie dla Ritex Logistic Operator! Otrzymaliśmy zaproszenie od Konsula Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu Pani Ulrike Knotz na Sommerfest, który odbędzie się w Konsulacie Generalnym Niemiec dnia 7 czerwca 2018 przy ul. Podwale 76 we Wrocławiu. Oprócz członków Polsko – Niemieckiej Izby Handlowej AHK w tym roku gościem honorowym i patronem wydarzenia będzie Saksoński Minister Gospodarki, Pracy i Transportu, Pan Martin Dulig.

III Niemiecko-Polskie Forum Logistyczne we Wrocławiu „Współpraca i cyfryzacja w logistyce”

Ritex Logistic Operator partnerem strategicznym III Niemiecko-Polskie Forum Logistyczne we Wrocławiu „Współpraca i cyfryzacja w logistyce”. Wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą AHK, Logistics Alliance Germany oraz Hafen Hamburg zapraszamy dnia 21 czerwca 2018 do Zamku Topacz przy ul. Głównej 12 w Ślęzy pod Wrocławiem.

Filmowa relacja z placu budowy ILCBR Ritex odcinek 5

Ritex Logistic Operator partnerem strategicznym III Niemiecko-Polskie Forum Logistyczne we Wrocławiu „Współpraca i cyfryzacja w logistyce”. Wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą AHK, Logistics Alliance Germany oraz Hafen Hamburg zapraszamy dnia 21 czerwca 2018 do Zamku Topacz przy ul. Głównej 12 w Ślęzy pod Wrocławiem.

Kongres The Chartered Institute of Logistics and Transport

Ritex Logistic Operator partnerem strategicznym III Niemiecko-Polskie Forum Logistyczne we Wrocławiu „Współpraca i cyfryzacja w logistyce”. Wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą AHK, Logistics Alliance Germany oraz Hafen Hamburg zapraszamy dnia 21 czerwca 2018 do Zamku Topacz przy ul. Głównej 12 w Ślęzy pod Wrocławiem.

Zaproszenie na konferencję

Kolejne wyróżnienie dla Ritex Logistic Operator! Otrzymaliśmy zaproszenie od Pana Rektora Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu na spotkanie konferencyjne pt. „Rekordowy rok dla rynku obiektów przemysłowych. czy trend utrzyma się?”, które odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia 2018 roku Hotelu Radisson Blu przy ul. Purkyniego 10 we Wrocławiu. W części merytorycznej programu zostaną m.in. omówione następujące tematy: • Czy w tym roku będzie jeszcze więcej inwestycji? Jakie perspektywy na kolejne lata? • Dostosowanie, adaptacja obiektu pod potrzeby najemcy przemysłowego • Czy proponowane w ustawie zmiany w zasadach funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych istotnie wpłyną na nowe inwestycje • Nowe wyzwania dla operatorów logistycznych i transportu • Nowe rozwiązania technologiczne i automatyzacja - obiekty przyszłości • Grunty inwestycyjne W drugiej części spotkania będzie czas na bezpośrednie spotkania B2B pomiędzy uczestnikami tego wydarzenia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele biznesu a także samorządu i świata nauki z całego Dolnego Śląska i nie tylko.

Ritex na Civil & Military Aeromixer

Ritex Logistic Operator partnerem strategicznym III Niemiecko-Polskie Forum Logistyczne we Wrocławiu „Współpraca i cyfryzacja w logistyce”. Wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą AHK, Logistics Alliance Germany oraz Hafen Hamburg zapraszamy dnia 21 czerwca 2018 do Zamku Topacz przy ul. Głównej 12 w Ślęzy pod Wrocławiem.

Ritex na Automotive CEE Day

W dniach 22 i 23 marca 2018 r. odbyło się w Opolu 5. spotkanie zakupowe Automotive CEE Day. W wydarzeniu wzięło udział 240 firm (reprezentowanych przez blisko 400 osób) z 9 krajów. Ritex Logistic Operator podczas tego wydarzenia wystawił się z własnym stoiskiem gdzie zaprezentował drona strażnika oraz wizualizację powstającego centrum logistycznego w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. Automotive CEE Day należy do najważniejszych spotkań B2B w Europie Środkowo-Wschodniej. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska i zainteresowanie naszą inwestycją.

I edycja konferencji Aeromixer Civil & Military

W dniach 22 i 23 marca 2018 r. odbyło się w Opolu 5. spotkanie zakupowe Automotive CEE Day. W wydarzeniu wzięło udział 240 firm (reprezentowanych przez blisko 400 osób) z 9 krajów. Ritex Logistic Operator podczas tego wydarzenia wystawił się z własnym stoiskiem gdzie zaprezentował drona strażnika oraz wizualizację powstającego centrum logistycznego w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. Automotive CEE Day należy do najważniejszych spotkań B2B w Europie Środkowo-Wschodniej. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska i zainteresowanie naszą inwestycją.

Filmowa relacja z placu budowy wielofunkcyjnego ILCBR Ritex odcinek 4

Ritex Logistic Operator partnerem strategicznym III Niemiecko-Polskie Forum Logistyczne we Wrocławiu „Współpraca i cyfryzacja w logistyce”. Wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą AHK, Logistics Alliance Germany oraz Hafen Hamburg zapraszamy dnia 21 czerwca 2018 do Zamku Topacz przy ul. Głównej 12 w Ślęzy pod Wrocławiem.

Walne zgromadzenie Dolnośląskiego Klastra Lotniczego

W dniach 22 i 23 marca 2018 r. odbyło się w Opolu 5. spotkanie zakupowe Automotive CEE Day. W wydarzeniu wzięło udział 240 firm (reprezentowanych przez blisko 400 osób) z 9 krajów. Ritex Logistic Operator podczas tego wydarzenia wystawił się z własnym stoiskiem gdzie zaprezentował drona strażnika oraz wizualizację powstającego centrum logistycznego w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. Automotive CEE Day należy do najważniejszych spotkań B2B w Europie Środkowo-Wschodniej. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska i zainteresowanie naszą inwestycją.

Noworoczne spotkanie EUROPA FORUM

Noworoczne spotkanie EUROPA FORUM już za nami! Dnia 25 stycznia br. @Ritex Logistic Operator wziął udział w uroczystym spotkaniu z okazji XV lecia @Europa Forum w „Fabryce Sensu” we wrocławksiej siedzibie Konsorcjum PR Gephard Group dzięki uprzejmości gospodarza tego wydarzenia Pani Lucyny Schumacher-Gebhard. Tematem przewodnim spotkania było: „The Future is now”, który dynamicznie wprowadził uczestników w świat innowacyjnych rozwiązań, najnowszych technologii i wirtualnej rzeczywistości oraz jednocześnie zapowiedział kolejne prezentacje zaproszonych gości m.in. prof. Maciej Sysło z Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydarzenie było okazją do dyskusji i rozmów na temat roli innowacji oraz nowoczesnych technologii w obecnie szybko zmieniającym się świecie. Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Młynarz z Europa Forum za zaproszenie na to spotkanie.

Filmowa relacja z placu budowy wielofunkcyjnego ILCBR Ritex odcinek 3

Noworoczne spotkanie EUROPA Budowa wielofunkcyjnego centrum logistycznego Ritex Logistic Operator w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. już na półmetku! Zapraszamy do obejrzenia kolejnej relacji filmowej z placu budowy inwestycji, która oczywiście została sfilmowana z pokładu naszego drona! Z następną filmową relacją z terenu budowy wrócimy w kolejnym miesiącu.

Relacja ze spotkania noworocznego w Konsulacie Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu 09.01.2018

W dniu 9 stycznia br. w Konsulacie Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu odbyło się pierwsze w 2018 roku spotkanie członków Polsko-Niemiecka Izba AHK. Tematem przewodnim było: „E-mobility - szansa czy ryzyko dla Europy?” z udziałem gościa honorowego, Pana Prof. Huberta Jägera z Instytut Konstrukcji Lekkich i Technologii Tworzyw Sztucznych Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. Wśród zaproszonych gości oprócz Ritex Logistic Operator pojawili się także przedstawiciele takich firm i instytucji jak m.in.: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Akropol Elektronics, Beta Travel, DANKA Polska Sp. z o.o., Dolnośląski Urząd Marszałkowski, Double Tree by Hilton Wrocław, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Mercedes Manufacturing, Mhpasis, MM Systemy, Pałac Morawa, PMJ Sp. z o.o., Politechnika Wrocławska, Tax Advisors Group Sp. z o.o. , Avanta Audit Sp. z o.o. Sp. K., Fachowcy Firmy Meyer Sp. z o.o., Wratislavia Translation House Sp. z o.o., Womak Holding S.A., Wirtschaftsförderung Sachsen GmbH, Volkswagen Motor Polska sp. z o.o., Tesla Shuttle oraz kancelarie prawne i firmy doradcze.

Podziękowanie dla Ritex

Po raz kolejny Ritex Logistic Operator angażuje się w działalność charytatywną. Tym razem dostaliśmy podziękowanie od wychowaców, woluntariuszy i dzieci ze świetlicy środowiskowej “Dom Św. Franciszka” w Legnicy. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy pomóc oraz życzymy wszystkiego najlepszego dla dzieci i ich opiekunów!

Ritex z wykładem w MWSLiT we Wrocławiu

Współpraca Ritex Logistic Operator z Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu ruszyła z Nowym Rokiem pełną para! Dnia 13 stycznia br. we Wrocławiu odbyło się pierwsze z cyklu spotkań ze studentami, na którym zaprezentowaliśmy możliwości podjęcia praktyk i płatnego stażu w naszej firmie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy!

Spotkanie Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego

Pierwsze w Nowym Roku spotkanie Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. już za nami. W dniu 11 stycznia br. Ritex Logistic Operator wziął udział wspólnie z innymi firmami zrzeszonymi w klastrze w podsumowaniu roku 2017 oraz wyznaczeniu nowych celów i strategii działania na 2018 rok.

Filmowa relacja z placu budowy wielofunkcyjnego Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo-Rozwojowego Ritex odcinek 2

Jeszcze w grudniu udało się zamontować pierwsze elementy kratownicy pod dach wielofunkcyjnego centrum logistycznego Ritex Logistic Operator w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej! Zapraszamy do obejrzenia kolejnej relacji filmowej z placu budowy inwestycji, która oczywiście została sfilmowana z pokładu naszego drona!

Otrzymaliśmy zezwolenie na działalność w LSSE

Jeszcze w grudniu udało się zamontować pierwsze elementy kratownicy pod dach wielofunkcyjnego centrum logistycznego Ritex Logistic Operator w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej! Zapraszamy do obejrzenia kolejnej relacji filmowej z placu budowy inwestycji, która oczywiście została sfilmowana z pokładu naszego drona!

Filmowa relacja z placu budowy wielofunkcyjnego Intermodalnego Logistycznego Centrum Badawczo-Rozwojowego Ritex

Jeszcze w grudniu udało się zamontować pierwsze elementy kratownicy pod dach wielofunkcyjnego centrum logistycznego Ritex Logistic Operator w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej! Zapraszamy do obejrzenia kolejnej relacji filmowej z placu budowy inwestycji, która oczywiście została sfilmowana z pokładu naszego drona!

Testowanie Dronów Ritex - listopad 2017

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z ostatnich testów dronów Ritex, pomyślnego transportu 8 kg paczki oraz próbnych lotów drona strażnika, który będzie monitorował powstające właśnie wielofunkcyjne Intermodalne Logistyczne Centrum Badawczo - Rozwojowe Ritex w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Wywiad w programie "Porozmawiajmy o biznesie"

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu Pani Ewy Rogozińskiej z cyklu "Porozmawiajmy o biznesie" z Panem Arkadiuszem Żurkiem Dyrektorem Generalnym w Ritex Logistic Operator na temat inwestycji i wykorzystania dronów w Intermodalnym Wielofunkcyjnym Centrum Logistycznym które właśnie powstaje w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Zapraszamy do obejrzenia!

Zaproszenie na galę przedsiębiorczości

Kolejne wyróżnienie dla Ritex Logistic Operator! Na zaproszenie Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa weźmiemy udział w uroczystej gali przedświątecznej połączonej z podsumowaniem naszej wspólnej działalności z Izbą AHK, który odbędzie się dnia 14 grudnia br. w Hotelu Sofitel w Wrocławiu.

Nawiązanie współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Jest nam miło oznajmić ,że Ritex Logistic Operator podpisał umowę o współpracy Międzynarodowa Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Dnia 22 listopada 2017 odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli Ritex ze studentami uczelni we Wrocławiu. Ritex uruchomił program płatnych praktyk dla studentów kierunków logistycznych i zamierza inwestować w kapitał ludzki młodego pokolenia. Spotkanie w ostatnią środę zapoczątkowało cykl kolejnych wizyt na uczelni. Dziękujemy bardzo za serdeczne przyjęcie i liczną obecność podczas naszego wystąpienia. Do zobaczenia w grudniu!

WYJAZD FIRMOWY 14-15-X-2017

W dniach 14-15 października grupa naszej firmy wybrała się do Szczawna Zdroju. Spędziliśmy miło i aktywnie czas podczas zwiedzania browaru Opat w czeskim Broumovie, spaceru podniebną kładką w Jańskich Łaźniach oraz zwiedzania Kompleksu Riese w Walimiu.

Dziękujemy bardzo naszemu Szefowi Waldemarowi Michałowskiemu za wyjazd integracyjny firmy w góry pogranicza Czech i Dolnego Śląska!

RELACJA Z KONFERENCJI ADVANCED SUPPLY CHAIN BVL I EUROLOGISTIS 21-09-2017

Dnia 21 września w Warszawie odbyło się wspólne przedsięwzięcie dwóch organizacji – BVL International, międzynarodowego stowarzyszenia, wiodącego prym we wdrażaniu założeń Przemysłu 4.0 i Wydawnictwa Eurologistics – konferencja Advanced Supply Chain. Podczas konferencji wystąpił również Arkadiusz Żurek dyrektor generalny w Grupie Ritex który opowiedział o nowym innowacyjnym projekcie – Intermodalnym Logistycznym Centrum Badawczo-Rozwojowym Ritex Logistic Operator. Powstający ...w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. obiekt będzie sterowany własnym systemem inteligentnego zarządzania, obejmującym cztery zintegrowane systemy składowe: efektywny system energetyczny, innowacyjny system ochrony perymetrycznej i warunków przechowalniczych, inteligentny system oświetlenia we wszystkich strefach oraz system informatyczny zintegrowanego zarządzania procesami logistycznymi. Na terenie Centrum powstanie część przemysłowa, chłodnicza, magazyn wysokiego składowania, ale także przestrzeń do prowadzenie testów i lądowisko dla dronów. Ritex pracuje nad wykorzystywaniem dronów w logistyce (dostawy paczek), a obecnie wykorzystuje je w monitoringu perymetrycznym. Otwarcie centrum logistycznego Ritex przewidywane jest na koniec II kwartału 2018r.

WIZYTA W 3LP

W miniony piątek 22 września br. delegacja Ritex Logistic Operator odbyła szkolenie z nowoczesnych technologii magazynowych w centrum logistycznym 3LP SA w Siechnicach. Dziękujemy bardzo Panu Piotrowi Suszowi - Menadżerowi Operacyjnemu Projektów Logistycznych za organizację naszej wizyty i przekazaną wiedzę.

RUSZAMY Z BUDOWĄ

Ritex Logistic Operator ma przyjemność ogłosić zakończenie postępowania przetargowego na budowę intermodalnego wielofunkcyjnego centrum logistycznego w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Generalnym wykonawcą została wybrana firma Trasko Invest Sp. z o.o. z Ostrzeszowa. W dniu wczorajszym tj. 14 września br. została podpisana umowa oraz odbyło się przekazanie działki Ritex dla wykonawcy. Nadzór inwestorski będzie pełniło Przedsiębiorstwo Budowalne MIKKO Michał Domagała z Głogowa. Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to 30 czerwca 2018 roku. Gratulujemy zwycięzcy firmie Trasko oraz dziękujemy bardzo wszystkim pozostałym uczestnikom przetargu, życząc im powodzenia w innych projektach.

XXV MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO (MSPO) W KIELCACH

XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach już za nami! W dniach od 5 do 8 września br. Dolnośląski Klaster Lotniczy przy Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wspólnie Ritex Logistic Operator wystawił się z własnym stoiskiem. Kielecki Salon Obronny to kolejne pod względem wielkości po paryskich Eurosatorach i londyńskich DSEI, targi militarne w Europie i jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej. O pozycji wystawy świad...czą zarówno wystawcy – czołowe, światowe koncerny branży obronnej, jak i strategiczne dla tej dziedziny kontrakty podpisywane w Kielcach. Tegoroczna jubileuszowa edycja MSPO odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy i podobnie jak w 2016 wypadła rekordowo. Na tym wielkim wydarzeniu pojawiali się wystawcy niemal z całego świata. Oprócz Polski przyjechały firmy z Niemiec, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Wśród wystawców znaleźć można było największe, międzynarodowe firmy zbrojeniowe takie jak Kongsberg Defence & Aerospace AS, Nammo AS, Bell Helicopter Textron Inc., ThyssenKrupp Marine Systems GmbH, MBDA, Raytheon co, Lockheed Martin Corporation i Saab Technologies Poland. Swoje osiągnięcia militarne zaprezentowało aż 614 firm z 30 krajów. Wystawę odwiedziło ponad 22 tysiące gości. Tegorocznemu MSPO towarzyszyć będzie Wystawa Narodowa przemysłu obronnego Korei Południowej. Targi MSPO towarzyszą od lat wystawy narodowe przemysłu obronnego poszczególnych krajów. Dotychczas takie wystawy miały: Norwegia, Francja, Włochy, Turcja, Niemcy, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, oraz Wielka Brytania. Tegorocznemu MSPO towarzyszyć będzie Wystawa Narodowa przemysłu obronnego Korei Południowej.

RITEX LOGISTIC OPERATOR ZOSTAŁ PARTNEREM STRATEGICZNYM TEGOROCZNEJ EDYCJI OKTOBERFEST 2017!

Ritex Logistic Operator został partnerem strategicznym tegorocznej edycji Oktoberfest 2017! Już za 2 tygodnie 15 września 2017r. o godz. 18:00 w należącym do Muzeum Miejskiego Arsenale we Wrocławiu odbędzie się INTERNATIONAL OKTOBERFEST. To największe biznesowe wydarzenie w regionie organizowane wspólnie przez izby gospodarcze: Brytyjsko-Polską Izbę Handlową, Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową AHK i Amerykańską Izbę Handlową. Wydarzenie jest organizowane corocznie od 13 lat i cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli biznesu z Dolnego Śląska.

RELACJA Z OTWARCIA FABRYKI BORGERS CS POLSKA

BORGERS CS Polska otworzyła 24 sierpnia br. na terenie Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w Złotoryi swoją najnowszą fabrykę. Jest to pierwsza inwestycja niemieckiego producenta tekstyliów dla branży automotive w Polsce. Firma zamierza zainwestować w I etapie ponad 127 mln zł , a docelowo ponad 220 mln zł . Borgers początkowo stworzy 100 nowych miejsc pracy w regionie, a latach 2019 - 2020 zwiększy zatrudnienie do 500 - 600 pracowników. W uroczystym otwarciu fabryki wziął udział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. W otwarciu nowoczesnej inwestycji wzięli również udział Prezes LSSE S.A. Witold Lech Idczak oraz wiceprezesi : Dorota Giżewska i Krzysztof Sadowski oraz przedstawiciele Ritex Logistic Operator .

AUDYCJA POLSKIE RADIO 26-VII-2017

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji Klaudiusza Madeja z Polskie Radio dla Zagranicy - Redakcja Polska na temat Intermodalnego logistycznego Centrum Badawczo Rozwojowego Ritex Logistic Operator w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

ZAPROSZENIE NA OTWARCIE FABRYKI BORGERS POLSKA SP. Z O. O. W ZŁOTORYI

Zaproszenie na otwarcie fabryki BORGERS POLSKA Sp. z o. o. w Złotoryi to kolejne wyróżnienie dla Ritex Logistic Operator. Niemiecki koncern Borgers SE & Co. KGaA to grupa kapitałowa z główną siedzibą w Bocholt, funkcjonująca na międzynarodowym rynku, która zatrudnia łącznie ponad 7 000 pracowników na całym świecie. Grupa Borgers specjalizuje w produkcji tekstyliów dla przemysłu motoryzacyjnego. Oddział i fabryka Borgers w Polsce znajduje się na terenie Legnickiej Specjalnej S...trefy Ekonomicznej w podsterfie Złotoryja. Na powierzchni 10,8 ha jeszcze w tym roku zostanie uruchomiona produkcja systemów wygłuszeniowych do samochodów ciężarowych a docelowo w firmie znajdzie zatrudnienie 600 pracowników. Kolejny drugi i trzeci etap rozbudowy fabryki Borgersa w Złotoryi jest planowany na lata 2018-2020 tak więc zbiegnie się to mi.in z otwarciem wielofunkcyjnego intermodalnego centrum logistycznym Ritex w Legnickim Polu, które zaplanowane zostało na koniec II kwartału 2018 roku.

RITEX LOGISTIC OPERATOR CZŁONKIEM POLSKO-NIEMIECKIEJ IZBY PRZEMYSŁOWO-HANDLOWEJ

Jest na miło poinformować, że z dniem 19 lipca br. Ritex Logistic Operator został wpisany w poczet członków Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej AHK Polska. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa AHK Polska (Deutsch-Polnische Industrie- und Handelskammer AHK Polen) jest nie tylko izbą bilateralną z największą ilością firm członkowskich w Polsce, ale również jedną z największych Niemieckich Zagranicznych Izb Przemysłowo-Handlowych (AHK) na świecie. AHK Polska reprezentuje interesy około 1000 firm członkowskich i od dwudziestu lat działa na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków gospodarczych a Ritex Logistic Operator będzie się mi.in. udzielał w sekcji logistycznej izby.

RITEX LOGISTIC OPERATOR ROZSZERZA DZIAŁALNOŚĆ O SPEDYCJĘ MORSKĄ

Ritex Logistic Operator rozszerza działalność o spedycję morską. We współpracy z ROHLIG SUUS Logistics rozpoczęliśmy obsługę kompleksowego chłodniczego importu warzyw i owoców z Egiptu do Polski. Dnia 4 lipca br. otrzymaliśmy list intencyjny od Röhlig Suus zapewniający o dalszej współpracy z powstającym Intermodalnym Logistycznym Centrum Badawczo – Rozwojowym w Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Gmina Legnickie Pole, którego uroczyste otwarcie zaplanowane jest na 30 czerwca 2018 roku.

LIPCOWE WYDANIE MAGAZYNU MIESIĘCZNIKA KAPITAŁ POLSKI O RITEX

Serdecznie zapraszamy do lektury lipcowego wydania magazynu miesięcznika Kapitał Polski a w nim w dziale Gospodarka na stronie 25 artykułu pt." Drony będą pomagać w intermodalmnym centrum logistycznym". Pełne wydania lipcowego magazynu Kapitał Polski można pobrać za darmo pod tym adresem:
http://kapitalpolski.pl/wp-content/uploads/2017/07/kapital_polski-2017-07-www.pdf

IV SPOTKANIE GRUPY LOGISTYCZNEJ DOLNOŚLĄSKIEGO KLASTRA MOTORYZACYJNEGO W VW POLKOWICE

Dania 22 czerwca br. w zakładzie VW Polkowice odbyło się kolejne czwarte już spotkanie członków Grupy Logistycznej Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego (DKM) przy Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.. Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny to wspólny projekt Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i wiodących przedstawicieli branży motoryzacyjnej oraz firm z branż około towarzyszących zlokalizowanych na terenie województwa dolnośląskiego. Grupa Logistyczna działająca p...rzy klastrze zrzesza w swych szeregach specjalistów, ekspertów, menadżerów oraz kadrę kierowniczą, która odpowiada za zarządzanie logistyką w swoich przedsiębiorstwach. Celem naszego ostatniego spotkania było przedstawienie nowych członków oraz poznanie dobrych praktyk w obszarze logistyki na przykładzie "case study" zakładu produkcyjnego VW w Polkowicach. Dziękujemy bardzo Panu Bogdanowi Gniewek za oraz Panu Marcinowi Aksamitowi ze strony VW Polkowice za owocne szkolenie a także zwiedzenie fabryki. Kolejne spotkanie naszej Grupy Logistycznej odbędzie się już po wakacjach we wrześniu br.

ROZPOCZĘCIE DYSTRYBUCJI KRAJOWEJ DLA CARREFOUR

Kolejne wielkie wydarzenie dla Ritex Logistic Operator! W środę 12 lipca 2017 z magazyn Ritex przy ul. Hangarowej 5 w Legnicy opuściło pierwsze zamówienie od Carrefour Polska dla Meray. Jutro rano zostanie dostarczone do centrum logistycznego Carrefour w Bydgoszczy. Jest to kolejna sieć handlowa w Polsce po Auchan, Stokrotka i Żabką do której Ritex podjął się dystrybucji krajowej w ostatnim roku. Już wkrótce wspólnie z Meray rozpoczniemy dystrybucję dla nowego klienta na Białorusi, szczegóły już niebawem.